Začátek a konec

anicka01Začátek nového roku je pro mě také začátek nového života, nebo také konec práce v KOUS Vysočina. Jak to?

Do KOUS jsem nadšeně nastoupila v červenci 2016 a těšila se na novou práci, nové lidi a hlavně spoustu nových zkušeností v neziskovém sektoru. To vše se mi také vyplnilo. Pomáhat vám, kteří se věnujete ve svých neziskových organizacích práci pro své okolí, pro lidi, děti, životní prostředí a zlepšení okolního světa vůbec, bylo pro mě pěkným povoláním. A co je na neziskovém sektoru tak zajímavého? Někdo říká, že pracujeme pořád zadarmo a za něco se žít musí. Většina z vás KOUSáků ale určitě cítí to vnitřní nutkání udělat něco pěkného pro ostatní, ať to stojí, co to stojí. Dobrovolně! Proto jsem pro vás tak ráda pracovala.

Dlouho mi to ale nevydrželo, brzy po nástupu se ukázalo, že za mě na KOUS budou muset hledat náhradu. Jak řekl jeden kolega, teď už jedině muže! (: S novým rokem totiž odcházím v netrpělivém očekávání nového miminka. Těšíme se na něj 14. února, tak nám držte palce.

Dobrovolníkem ale budu pořád. Těším se totiž také na další práci v Místní skupině Českého červeného kříže Přibyslav i pro Oblastní spolek ČČK Havlíčkův Brod, na kroužky s dětmi, tábory, školení v základních školách a spoustu dalších akcí, které každoročně pořádáme. A těším se, že si vychovám malého Červenokřižáčka, kterého tohle všechno bude taky bavit a který se nebude bát věnovat svůj čas ostatním dobrovolně.

Děkuji vám všem, kteří se neziskovému sektoru a dobrovolnictví věnujete, protože je pořád důležité myslet také na ostatní.

Mějte se v KOUS krásně, těším se na brzké shledání!

Anna Šnýdl Doubková
odcházející koordinátorka KOUS Vysočina, jednatelka MS ČČK Přibyslav

Comments are closed