Staňte se dobrovolníkem ve Světlé nad Sázavou

dobrovolnikem_ve_svetleFOKUS Vysočina se o dobrovolnictví v našem kraji stará již šestnáctým rokem. Má tři dobrovolnická centra na Pelhřimovsku, Havlíčkobrodsku a Hlinecku, která dohromady každoročně koordinují více než 200 dobrovolníků.

Letos jsme se rozhodli naše pole působnosti rozšířit až do Světlé nad Sázavou. Navázali jsme spolupráci se zdejším sociálním centrem, kde se od března mohou dobrovolníci aktivně zapojit v domově pro seniory, denním stacionáři i pečovatelské službě.

A jak konkrétně dobrovolníci seniorům pomáhají? Především jim pomáhají vyplnit jejich volný čas. Povídají si, předčítají jim z knížek a časopisů nebo chodí na procházky, ale každý může přijít se svým vlastním nápadem. Fantazii se totiž meze nekladou. Někdo může seniory doučovat práci na počítači, jiný jim zase pomáhá vařit. Zkrátka možností je spousta. Věnovat se lze individuálně jednomu uživateli, nebo vymýšlet i skupinové aktivity pro větší počet seniorů.

A jak je taková nezištná práce vlastně časově náročná? To záleží především na samotném dobrovolníkovi. Každý si předem určí, kolik času může věnovat. Ideální samozřejmě je, když může docházet pravidelně, ale podmínkou to určitě není.

A proč je vlastně dobré pomáhat pod záštitou dobrovolnického centra? Jednoduše proto, protože se o zájemce dobře postaráme. Díky nám má nárok na školení, vzdělávání, potvrzení činnosti, supervize, ale také na pojištění pro případ úrazu nebo poškození majetku. V neposlední řadě proplácíme nákup pomůcek pro dobrovolnické aktivity a dojíždějícím dobrovolníkům cestovné. Máme letité zkušenosti, výhod můžeme nabídnout opravdu mnoho a díky FOKUSu je vše o hodně jednodušší.

Pokud vás dobrovolnictví oslovilo a chtěli byste se také zapojit, kontaktujte koordinátorku dobrovolníků Ivetu Krčálovou na e-mailu dobrovolnicke.centrum@fokusvysocina.cz nebo na telefonním čísle 774 151 493.

Více informací najdete i na našem webu www.fokusvysocina.cz v záložce dobrovolnická centra.

Comments are closed