V Srdíčku poradí rodičům s Efektivní výchovou

sdrdicko_efektivni_vychovaŽďárské Rodinné centrum Srdíčko, které nabízí po celý týden pestrý program určený dětem i dospělým, otevírá na jaře vzdělávací kurz s názvem Efektivní rodičovsví. Kurz začne 29. dubna, pokračovat bude dvěma sobotními bloky během května a června. Rodičům poradí, jak se zachovat v  obtížných výchovných situacích.

Vzdělávání pomáhá rodičům řešit konkrétní, mnohdy vyčerpávající situace ve výchově dětí, například dětský hněv, odmítání jídla, odmlouvání, nechuť dělat domácí úkoly či plnit jiné  povinnosti. Rodičům velmi malých dětí může pomoci při obtížích s usínáním nebo vztekáním dětí a přispět tím k uklidnění domácího prostředí,“ říká lektorka Martina Sejkorová. Ta je sama jako matka šesti dětí o efektivitě kurzu přesvědčená. „Ve velkých rodinách se neobejdeme bez spolupráce všech jejích členů. Pevná pravidla, nastavení řádu a jeho dodržování jsou nezbytné,“ dodává lektorka.

Vzdělávání bude probíhat ve třech sobotních blocích. Zahájeno bude v sobotu 29. dubna v devět hodin dopoledne. Další dva bloky, trvající vždy od 9 do 16 hodin,  následují 20. května a 3. června. „Rodičům nabízíme možnost hlidání dětí v průběhu kurzu. Prostory Srdíčka jsou k tomu uzpůsobené. Díky možnosti využití terasy mohou děti strávit dobu hlídání i venku, kde je množství hraček a pískoviště,“ doplňuje lektorka.

Zájemcům, kteří by se rádi o vzdělávání dozvěděli více, je určena informační schůzka, která proběhne v pondělí 10. dubna v 18 hodin v Rodinném centru Srdíčko.

Kurzu se mohou zúčastnit rodiče dětí od batolat až po dospívající mládež. Vhodná je účast obou rodičů.

Kurz s názvem Efektivní rodičovství vznikl v polovině 20. století v Kanadě, jeho koncept v České republice rozvinulo Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně. Kurzy Efektivního rodičovství se pravidelně konají po celé republice ve větších i menších městech. Doposud se jich zúčastnilo na 2500 rodičů. Mottem kurzu je „Rodičovství je výzva.“ 

Comments are closed