Pracovníci Kolpingova díla usednou v květnu do sedel

do_prace_na_koleNejen čistější ovzduší, ale snad i lepší náladu, kondici a vztahy mezi kolegy. To vše by mělo přinést zapojení  pracovníků Kolpingova díla do již tradiční akce Do práce na kole. Jedná se o celorepublikovou aktivitu spolku Auto*mat. V tomto, sedmém ročníku, je novinkou možnost zapojit se i tehdy, když člověk využívá k dopravě do práce chůzi, běh, koloběžku nebo jiný šetrný způsob dopravy. Motto letošního ročníku zní „Do práce na kole jezdí i profíci“. Akce začíná již 1. května a potrvá celý tento měsíc.

Každý z pracovníků Kolpingova díla má trochu jiný důvod zapojit se do této aktivity. V každém případě, se však všichni svým přihlášením zapojí do oficiálních i interních soutěžních kategorií. Oficiálně se závodí v pravidelnosti a výkonnosti. „Neoficiální kategorie jsme zvolili spíše nevýkonnostně. Proběhne tak soutěž o největšího bahňáka, kde mají zřetelnou výhodu přespolní. Těšíme se na příspěvky do kategorie o nejzajímavější zážitek,“ uvedl koordinátor soutěže v Kolpingově díle Mgr. Josef Soukal. „Někteří kolegové se ptají, zda má cenu se do soutěže hlásit, když mohou přeci jezdit jen tak, bez soutěže. V tom mají jistě pravdu, ale z loňské premiéry vím, že zapojení do soutěže opravdu motivuje k omezení vyžívání automobilu. A navíc jsme vloni díky zapojení vyhráli krásné ceny od města Žďár nad Sázavou“, upřesňuje Barbora Augustýnová, vedoucí Kontaktní a poradenského centra a pravidelná účastnice akce.

Soutěž má poměrně precizně stanovená pravidla. Každý den se do webového rozhraní vkládá ujetá trasa. Je možnost používat i aplikaci pro pohyb ve městě. „Věříme, že zapojení organizace bude nejen drobným ekologickým příspěvkem, ale i motivací k většímu pohybu zapojených pracovníků. V neposlední řadě to bude určitě pro všechny i zpestření již tak zajímavé práce.“, dodává Soukal.

Základní registrace je do konce května. Do závodu se může přihlásit jednotlivec nebo 2-5 členný tým. Za startovné obdrží účastník stylové tričko s obrázkem akce. Pro účastníky jsou navíc nachystány ve Žďáře nad Sázavou a okolí zajímavé akce a slevy. Veškeré informace jsou na webových stránkách www.dopracenakole.cz.

Josef Soukal

Comments are closed