Evropský týden mládeže s Hodinu H a český “change maker”

Evropský týden mládeže probíhal napříč celou Evropou a v týdnu od 1. do 7. května se konalo mnoho akcí na evropské i místní úrovní a to i v pelhřimovské Hodině H. Přímo v Bruselu Evropská komise pořádala konferenci k budoucí evropské strategii mládeže, kterou doplnilo slavnostní vyhlášení 33 vybraných “change makerů” ze 33 zemí a za Českou republiku to je “change maker” přímo z Pelhřimova.

etm-hh-1

Evropský týden mládeže s Hodinou H
Zdroj: www.hodinah.cz

Evropský týden mládeže v Hodině H měli na starost hlavně zahraniční dobrovolníci na Evropské dobrovolné službě programu Erasmus+. Hned v pondělí se všichni zapojili do akce První růžový máj v Kamenici nad Lipou. Theo z Německa, kam se jeho rodina přemístila z Řecka, připravil na úterý prezentaci o Řecku v rámci ochutnávání zemí všemi smysly. Ve středu mezinárodní trojice Theo Řeko-Němec, Claudio z Portugalska a Španěl Andy vyrazili do Pacova, kde na místní základní škole představovali své země pomocí různých aktivit neformálního vzdělávání. Čtvrtek patřil pelhřimovské Hotelové škole, kde Andy středoškolským studentům přiblížil, co to Evropská dobrovolná služba je, jak je možné se do programu Erasmus+ zapojit a co je pro to potřeba udělat.

Na dvoudenní konferenci v Bruselu zastupovala Hodinu H Eva Havlíčková, která byla zároveň vybrána za Českou republiku jako “change maker”. Ve čtvrtek se 33 “change-makerů” zúčastnilo zahájení konference, setkali se s eurokomisařem Navracsicsem a pak se školili v prezentačních dovednostech.

etm-hh-2

Setkání “change-makerů” v Bruselu
Zdroj: www.hodinah.cz

V pátek je čekala návštěva Evropského parlamentu, setkání se dvěma členy Evropského parlamentu a poté následovalo slavnostní představení “change-makerů” na závěr konference. “Change-makeři” jsou lidé, kteří se zapojili do evropských programů (Mládež, Mládež v akci a Erasmus+) a díky nim podpořili své okolí, místní komunitu, spolupráci či další rozvoj mezinárodních projektů pro další mladé lidi, vytvářejí příležitosti a mají pozitivní vliv nejen na mládež.

Více informací o Hodině H najdete na www.hodinah.cz nebo přímo v jejím sídle v Hrnčířské ulici 111 v Pelhřimově.

Eva Havlíčková

Comments are closed