Výlet pracovní skupinky do Myslibořic

„A co takhle naplánovat příští setkání pracovní skupinky někde jinde a podívat se k někomu na návštěvu?“ zaznělo na našem dubnovém setkání. Nápadu se ujala Blanka Veselská z Myslibořic. A tak se stalo, že poslední červnové pondělí jsme se s naší pracovní skupinkou Dobrovolnictví pro Vysočinu vydaly na výlet do Myslibořic, kde jsme navštívily tamní domov pro seniory. A společně jsme se shodly, že se v Myslibořicích nejspíš všichni v důchodu sejdeme a hned zítra vyplníme přihlášky, protože kapacita je plná a čekací doba dlouhá.

Sešly jsme se před branami krásného zámku, nad kterým se nám, kteří jsme ho naživo viděly poprvé, zatajil dech. Tak takové domovy pro seniory u nás doma nemáme! Prošly jsme domovem do jídelny, kde už pro nás bylo připravené vynikající občerstvení. A po dopoledním kafíčku se zákuskem hurá na prohlídku!

V myslibořickém domově mají senioři možnost zapojit se do vytváření výrobků, které se pak nabízejí k prodeji. A že šlo o opravdu krásné věci, dokázalo několik tašek plných výrobků, které z Myslibořic putovaly s námi. Podívaly jsme se do všech pater domova, včetně půdního a sklepního, ve kterém se nachází keramická dílna. Milá rodinná atmosféra domova nás doslova uchvátila.

Výlet pracovní skupinky do Myslibořic Zdroj: Dobrovolnictví pro Vysočinu

Výlet pracovní skupinky do Myslibořic
Zdroj: Dobrovolnictví pro Vysočinu

Po oběde, který nám v Myslibořicích taky připravili, jsme se vydaly na procházku krásnou přírodní zahradou a žasly, kolik příjemných zákoutí mohou klienti domova využívat k procházkám i ke klidnému posezení venku. Ještě společně zapózovat do foťáku, posbírat igelitky s nákupy z domova a hurá zpátky!

Ještě jednou mockrát děkujeme Blance Veselské a celému domovu v Myslibořicích za milý a velice inspirující půlden, který jsme u nich mohly strávit! ☺ A jdeme vyplňovat přihlášky…

Comments are closed