Koláč pro hospic – lidé v Jihlavě byli štědří, podpořili službu o nevyléčitelně nemocné

Na Masarykově náměstí tradičně stál charitní stánek, u něhož se zájemci o koláč a podporu hospicové služby mohli zastavit. Nově se dobrovolníci s koláči v označených košících vydali také dále do ulic Jihlavy, do jihlavského CITYPARKU, svůj mini stánek měli i v nemocnici, navštívili Akademický den Vysoké školy polytechnické, nebo využili možnosti přijít do jihlavského Kronospanu, kde si zaměstnanci koupili koláč na svačinu.

„Jsme velice potěšeni štědrostí všech lidí, kteří se naši službu rozhodli tímto způsobem podpořit. Z výtěžku opět nakoupíme potřebný ošetřovatelský materiál, který sestřičky denně používají při péči o nevyléčitelně nemocné. Peníze také podpoří celkový provoz služby,“ uvedla Jana Sochorová, vedoucí Bárky – Charitní domácí hospicové péče Jihlava.

Koláč pro hospic – lidé v Jihlavě byli štědří, podpořili službu o nevyléčitelně nemocné, Zdroj: Oblastní charita JIhlava

„Děkujeme všem pekařům, kteří nám koláče napekli za symbolickou cenu, a také všem, kteří nám umožnili přijít s koláči do svých prostor a umožnit zde jejich prodej,“ řekla dála J. Sochorová.

Podobná sbírková akce se v těchto dnech děje i v ostatních městech, kde sídlí Oblastní charity spadající pod Diecézní charitu Brno – jsou to například Žďár nad Sázavou, Blansko, Brno, Hodonín, Znojmo a další.

Koláč pro hospic – lidé v Jihlavě byli štědří, podpořili službu o nevyléčitelně nemocné, Zdroj: Oblastní charita Jihlava

Radka Běhalová

Comments are closed