Zapojte se do semestru s názvem Cestování nebo Gian Lorenzo Bernini

Pelhřimovští senioři již sedm let studují v rámci Virtuální univerzity třetího věku v Pelhřimově v Seniorpointu Hodiny H. Mají za sebou již třináct semestrů, čtrnáct nejrůznějších témat z oblasti umění, zdraví, geometrie, etiky a dalších. S novým rokem je tady i nový semestr, do kterého se mohou zapojit všichni senioři, kteří mají čas a chuť se něco nového dozvědět o Cestování či geniu evropského baroka  a poznat další “spolužáky” v Seniorpointu Hodiny H. Ačkoliv název obsahuje slovo „virtuální“, neznamená to, že senioři potřebují počítač či internet. Vše se odehraje za pomoci pracovníka Hodiny H, takže stačí jen zajít do sídla Hodiny H v Hrnčířské ulici 111.

Co takové studium zahrnuje? Letošní semestr si studenti mohou vybrat mezi dvěma tématy. Cestování – co jste možná nevěděli a Gian Lorenzo Bernini – genius evropského baroka. O čem to je? Lidé cestují z řady různých důvodů a na různá místa na celém světě. Jaká rizika ale cestování obnáší? Působí cestovní ruch vždy pouze pozitivně, nebo může mít i negativní dopady na kulturu, společnost a životní prostředí? A jak se chovat jako správný cestovatel? V tomto kurzu naleznete kromě odpovědí i další zajímavé informace o historii cestování a lázeňství. Druhé téma nabídne přednášky sledující odborným pohledem život a dílo neapolského rodáka Giana Lorenza Berniniho – jednoho z nejvýznamnějších umělců evropského baroka.

Přednášky jsou rozloženy od února do dubna 2018 jednou za čtrnáct dní. Následující semestr si pak skupina může vybrat z dalších témat, a to podle zájmu účastníků. Po ukončení semestru a splnění daných podmínek o studiu proběhne slavností ukončení pro všechny seniorské studenty, na kterém senioři obdrží Pamětní list o absolvování daného semestru. A zapojit se můžete v podstatě kdykoliv.

Více informací o Hodině H najdete na www.hodinah.cz nebo přímo v jejím sídle v Hrnčířské ulici 111 v Pelhřimově.

Comments are closed