Nevidomý hudebník podpoří 15.3.2018 ve Žďáru nad Sázavou děti s postižením

Nevidomý zpěvák a klavírista Honza Jareš vystoupí ve čtvrtek 15.3. v 17.30 hod. na benefičním večeru v prvotřídní restauraci Grand Restaurant Poppet. Podpoří tak charitativní záměr managementu restaurace, který věnuje nemalou část z útraty na službu rané péče, tj. na pomoc rodinám, které vychovávají doma děti s postižením.

Grand Restaurant Poppet ve Žďáru nad Sázavou oslovil Středisko rané péče z Brna a jeho pracoviště ve Žďáru s nabídkou benefice z útraty, kterou udělají návštěvníci restaurace dne 15.3. 2018. Grand Restaurant Poppet patří mezi restaurace s vysokou gastronomickou úrovní a zaměřuje se na zákazníky, kteří mají rádi českou i středomořskou kuchyni s kvalitními surovinami.

Tento záslužný záměr podpoří nevidomý zpěvák a klavírista Honza Jareš a přidá tak k sociálnímu rozměru večera svojí uměleckou hodnotu. Honza je neobyčejný muž, který navzdory svému hendikepu rozvinul svůj smysl pro populární zpěv a hru na klavír. Vystudoval ZUŠ v Brně a následně Pražskou státní konzervatoř. Pro své publikum zpívá a hraje převzaté skladby českých i světových autorů.

Výtěžek z benefičního večera použije detašované pracoviště Střediska rané péče SPRP, pobočky Brno  ve Žďáru nad Sázavou na podporu rodin s dětmi se zrakovým a kombinovaným postižením v Kraji Vysočina. Sociální služba raná péče se věnuje podpoře rodiny, podpoře vývoje dítěte a stimulaci zraku dětí se zrakovým a kombinovaným postižením od narození do 7 let věku. Poradkyně rané péče tohoto pracoviště jezdí do rodin v různých koutech Kraje Vysočina a pomáhají jim zvládnout těžkou životní situaci tak, aby své děti mohli vychovávat doma a aktivně se zapojili do jejich rozvíjení.

Comments are closed