Ve službách havlíčkobrodské Charity rozkvétají Velikonoce

Klienti a pracovníci denních center a středisek při Oblastní charitě Havlíčkův Brod v těchto dnech věnují část svého času a energie pro tvoření originálních jarních dekorací s nádechem blížících se Velikonoc. Tvoření je prospěšné hned v několika ohledech. Lidé s postižením a senioři jednak trénují a posilují jemnou motoriku i fantazii, a jednak se společně sejdou, popovídají si a užijí si legraci i radost. Prodej hotových výrobků navíc podporuje další činnost charitních služeb.

Například Centrum sociálních služeb Petrklíč v Ledči nad Sázavou již s nadšením očekává tradiční Velikonoční prodejní výstavu, kterou pořádá ve svých prostorách na adrese Barborka 1324 od pondělí 19. března do pátku 23. března. Pro všechny zvědavce bude otevřeno vždy od 9 do 15 hodin. Na výrobě dekorací se podíleli klienti s postižením, kteří využívají služby stacionáře i chráněného bydlení, a senioři.

Také klienti s postižením ze Sociálně terapeutické dílny v Ledči nad Sázavou se s vervou pustili do velikonočních příprav. A jelikož se již před časem doslova zamilovali do pletení z pedigu, je jasné, jakým směrem se jejich tvoření ubíralo. Jarní aranžmá, věnce nebo veselé figurky budou k zakoupení například na velikonoční výstavě v Kejžlici u Humpolce, která je na programu odpoledne v sobotu 24. března. Zájemci se ale mohou ozvat přímo Dílně a domluvit se individuálně na koupi vybrané dekorace nebo vytvoření zakázky dle vlastního přání. Sociální služba sídlí na adrese Pivovarská 1223, telefonní číslo je 731 604 786.

Ukázky výrobků z charitních dílen. (archiv OCH HB)

Společně s Dílnou bude na kejžlické výstavě prezentovat své umění také humpolecké Středisko charitní pomoci známé jako Šatník. Jeho vedoucí Lenka Hložková navíc chystá tvořivou dílničku pro děti. V Šatníku se do vymýšlení a tvorby jarních drobností pro radost pustily pracovnice, které z důvodu různých omezení nemohly najít po delší čas vhodné zaměstnání, až se jim poštěstilo získat místo právě ve Středisku charitní pomoci. Letos nabízejí například sadu chňapek společně s originální slepičkou na uchopení pokličky od hrnce, dále nitěné kraslice nebo chlupaté i látkové králíčky. Stačí zajít do „obchůdku“ na adrese Máchova 1607 (nad hasičskou zbrojnicí).

V rámci aktivizačních činností na tematické jarní tvoření nezapomínají ani v humpolecké Astře – denním centru pro seniory. Klienti už například zdobili vázy na jarní kvítí nebo stojánky na tužky. Výrobky chystají především na každoroční velikonoční výstavu v klubu kina, ale není nic proti ničemu, když je zájemce přijde okouknout přímo do Astry na adrese Školní 730.

Comments are closed