Předání ceny Křesadlo 2015 v Pelhřimově

DSC_0028_3V sobotu 30. ledna byla v Pelhřimově Dobrovolnickým centrem pro region Pelhřimov, FOKUSu Vysočina, předána cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci, Křesadlo za rok 2015. Slavnostní předávání se konalo spolu s Cenami města Pelhřimova v prostorách kulturního domu Máj Pelhřimov.

Oceněnou dobrovolnicí se stala paní Libuše Doubková, která pomáhá ve FOKUSu Vysočina, Domově pro seniory Pelhřimov a Sjednocené organizaci nevidomých a slabozrakých Pelhřimov. Zapojuje se při veškerých jednorázových akcích, ale nejvíce „dobrovolnického času“ se věnuje klientce FOKUSu Vysočina, která má duševní onemocnění. Tráví s ní veškerý volný čas a navštěvují spolu různé kulturní akce na pelhřimovsku. Paní Libuši vybrala hodnotící komise pro Křesadlo 2015, která měla 4 členy, zastupující média, město a spolupracující organizace.

Další nominovanou byla Marta Machová (Domov pro seniory Pelhřimov)

K slavnostní atmosféře celého večera přispěla i jednotlivá hudební či taneční vystoupení a v neposlední řadě i zmapování historie kaple sv. Kříže v Pelhřimově v podání Miroslavy Kvášové z Muzea Vysočiny Pelhřimov.

Comments are closed