Netradiční podvečer s koučem Michalem Brozmanem

V pátek 13. 4. 2018 v Humpolci proběhl vzdělávací kurz, který naplnil ve své realizaci hned několik aspektů. Lidé prožili netradiční podvečer, ze kterého si odnesli nové informace i prožitek být zákazníkem člověka, který se potýká s určitým handicapem.

Spolky Kruhcentrum, z.s. a Medou, z.s., z Humpolce ve vzájemné spolupráci uspořádaly vzdělávací podvečerní kurz s koučem Michalem Brozmanem. Takových kurzů probíhá v současné době velmi mnoho, tento byl však jiný. Byl obohacený o nadstavbu společenské inkluze a poznání přínosu práce lidí s handicapem. Oba spolky mají za cíl přirozenou integraci osob s handicapem a vzájemné učení se v osobnostně rozmanité společnosti lidí. Spolek Medou poskytuje sociální službu denního centra, spolek Kruhcentrum poskytuje volnočasové vzdělávání veřejnosti. Oba spatřují poslání v rovině spolupráce.

Netradiční podvečer s koučem Michalem Brozmanem, Zdroj: Kruhcentrum, z.s. a Medou, z.s., Humpolec

Výsledkem společného tvoření je skutečnost, že běžný kurz může přinést účastníkům mimo odpovědí i pěkný osobní prožitek. Klienti centra Medou vytvořili neformální kavárničku. Během svého denního pobytu napekli vynikající dezerty a v průběhu kurzu dvě z klientek, Nikola a Aneta, pracovaly jako skvělé hostesky. Po celou dobu servírovaly hostům různé druhy kávy, čaj a napečené dezerty.  Trénovaly si tak, jak vypadá práce v kavárně a jaké sociální dovednosti potřebují ve styku se zákazníkem.

Tyto aktivity dávají možnost hostům kurzu poznat kvalitu práce lidí se zdravotním znevýhodněním, jejichž bonusem je nepřehlédnutelná srdečnost a radost z práce. Zároveň dávají možnost lidem se zdravotním znevýhodněním pocítit svoji sebehodnotu, upevnit své schopnosti a dovednosti.

O smysluplnosti podobných aktivit hovoří reference některých účastníků kurzu:

„Váš nápad propojení zdravých a handicapovaných lidí mi přijde skvělý. Moc mě překvapilo jejich ohleduplné a milé „starání se“ o naše pohodlí během kurzu. Děkujeme za výbornou zdravou čokoládu a za skvělé mufiiny a další občerstvení. Vaše koncepce „kavárničky“ se mi moc líbil a klidně bych za kávu a zákusek příště ráda zaplatila, protože vím, že peníze jdou na skvělý nápad a pro další rozvoj vašich aktivit :)“ Markéta

„S dívkami kavárničky jsem byla velice mile překvapena, spokojená a bylo vidět, že je to pro ně důležité, když mají nějakou funkci. A nezávisle na vašem mailu jsem už v sobotu všem vychvalovala tento skvělý nápad 🙂 Určitě jsem pro, aby to na seminářích takto fungovalo. Vůbec mě to neobtěžovalo, spíše naopak. Bylo to milé zpestření.“ Lenka

Netradiční podvečer s koučem Michalem Brozmanem, Zdroj: Kruhcentrum, z.s. a Medou, z.s., Humpolec

Více referencí najdete na www.kruhcentrum.cz.

Děkujeme účastníkům za vstřícnost a všem klientům za jejich práci.

Kruhcentrum, z.s. a Medou, z.s., Humpolec.

Comments are closed