V Pelhřimově vyrostly další dvě knihobudky

Jak to vůbec bylo? Určitě si vzpomínáte na začátek tohoto příběhu  zrozeného v Hodině H. Byla jednou jedna budka, ale nebyla to obyčejná budka, byla to knihobudka. Knihobudka neboli malá veřejná knihovna, kam knihy můžete dát, vzít si knihu nebo si ji jen půjčit a zase vrátit. První knihobudka v Pelhřimově byla zasazena na pelhřimovském autobusovém nádraží za podpory pelhřimovského podnikatele pana Hájka. Druhou a třetí knihobudku jsme zasadili ve čtvrtek 3. května v Městských sadech a u rybníka Stráž.

A to všechno díky partnerům, kteří stáli na počátku projektu. Hodina H, SPŠ a SOU Pelhřimov, kteří odvedli veškerou práci na samotných knihobudkách a Knihkupectví U Vrány – skvělý partner, bez kterého bychom knihobudky nezaplnili. Díky patří i Městu Pelhřimov a panu starostovi Františku Kučerovi, který se o podporu čtenářské gramotnosti prostřednictvím schválení a oficiálního přestřižení mašle na knihobudce zasloužil.

V Pelhřimově vyrostly další dvě knihobudky, Zdroj: Hodina H

Hodina H děkuje všem partnerům a podporovatelům a knihobudkám přejeme mnoho štěstí a hlavně hodně čtenářů! Čtení přináší poučení i potěšení. Také se těšíme na zpětnou vazbu samotných občanů a jejich příspěvky do knihobudek.

Více informací o Hodině H najdete na www.hodinah.cz nebo přímo v jejím sídle v Hrnčířské ulici 111 v Pelhřimově.

Comments are closed