Společně to vykoulíme!

Tak zní název projektu, který má za cíl aktivizaci klientů sociálních služeb Centra LADA,  z.s. v Pacově. Díky podpoře Kraje Vysočina a Konta bariéry mohlo být zakoupeno vybavení pro sportovní hru Boccia. Tento paralympijský sport, který je jakousi alternativou klasického pétanque, byl vytvořen přímo pro lidi s hendikepem. Těm napomáhá k posilování motorických schopností i zlepšování koordinace těla. Dále posiluje strategické myšlení, fungování v rámci týmu nebo respektu k pravidlům.

V průběhu roku hru pravidelně trénujeme jak ve vnitřním, tak ve venkovním prostředí. Naši klienti mají v plánu se zúčastňovat turnajů mezi jinými zařízeními.

Společně to vykoulíme!, Zdroj: Centrum Lada, z.s.

Boccia není jediným sportem, kterému se naši klienti aktivně věnují. Každý měsíc trénují také bowling.  Tento halový sport zvyšuje zručnost, obratnost a týmovost účastníků. V rámci projektu jsme ve středu 23. května 2018 uspořádali turnaj, při kterém se náš tým „Lajdáčci“ střetl s týmem „Klíčkařů“ s výsledkem krásného druhého místa ☺.

Děkujeme za podporu Kraji Vysočina, který v rámci dotace na celoroční sportovní a volnočasové aktivity pro handicapované děti, mládež a dospělé, podpořil náš projekt „Společně to vykoulíme!“.

Společně to vykoulíme!, Zdroj: Centrum Lada, z.s.

Comments are closed