Region tančí s pořadovým číslem 16

Hodina H pořádala již šestnáctý Regionu tančí. V pátek 8. června 2018 Kulturní dům Máj opět ožil tancem a hudbou a to od rána až do odpoledních hodin. Tradiční regionální nesoutěžní taneční přehlídka Hodiny H opět hostila kolem 250 tanečnic a tanečníků  z celého Kraje Vysočina a roztančila celý den v rytmu dobré nálady.

Region tančí byl již tradičně zahájen slovy předsedkyně spolku Hodina H Daniely Havlíčkové a místostarosty Města Pelhřimov pana Miroslava Meda. Následovalo uvítání a  představení poroty složené z odborníků – tanečníků a zástupkyně Zdravého města Pelhřimov a pak už to běželo jako po másle – jedno vystoupení za druhým.

Aerobic, street dance, současný tanec, balet, street dance, show dance, standard i latina, country a další taneční styly byly k vidění i k vyzkoušení téměř pět hodin. Region tančí  jako každý rok zahájil koncert hosta – tentokrát mladý talentovaný Robin Mood rozvlnil všechny na parketě. V dopoledních hodinách letos poprvé probíhaly taneční worhsopy zaměřené na různé styly – zumba, současný tanec, line dance a společný tanec „Justin“.

Region tančí s pořadovým číslem 16, Zdroj: Hodina H

Byla to opravdu úžasná podívaná na hudbou a tancem „opojené“ děti, mládež i dospělé. A co dodat? Zajímaví hosté, úžasná atmosféra, den plný hudby, tance, energie, respektu i vzájemné podpory a skvělé nálady. Každá taneční skupina dostala speciální cenu za to, v čem opravdu vynikala. Tanečnicemi Kraje Vysočina 2018 se staly Tereza Horáková a Tereza Weirichová ze ZUŠ Pelhřimov a Tanečníkem Kraje Vysočina 2018 Tomáš Razima z DanceArt Pelhřimov.

Úžasná show, oslava tance a prostor pro děti i mládež, kde se mohou předvést, zažít radost z úspěchu a zároveň si užít atmosféru společného sdílení lásky k tanci. Přesně to vykouzlilo na letošním ročníku kouzelné prostředí, kdy si všichni fandili a užívali si různorodost a barevnost tance.

 

Více informací o Hodině H najdete na www.hodinah.cz nebo přímo v jejím sídle v Hrnčířské ulici 111 v Pelhřimově.

Comments are closed