Mezinárodní projekt Love not hate

Hodina H vyslala skupinu mladých lidí na mezinárdní projekt Love not hate v Polsku. Projekt se konal ve městě Lowicz v rámci programu Erasmus+. Zážitky sepsala účastnice projektu Michaela z Kraje Vysočina.

Projekt, kterého jsme se jako pětičlenná česká skupinka zúčastnili, nesl název „Love, not Hate“. Cesta do polského Lowicze, kde se výměna mládeže konala, byla poněkud hektická kvůli hořícím kolejím na trati vlaku a orientaci na varšavském nádraží. Každopádně jsme na místo přijeli v pořádku, přivítali se s organizátory a několika účastníky, kteří byli dosud vzhůru, a zamířili jsme do našich pokojů.

Mezinárodní projekt Love not hate, Zdroj: Hodina H

Hned následující den na nás už čekal bohatý program a setkání se všemi účastníky z Polska, Maďarska, Španělska, Itálie, Francie a Kypru. Během celého týdne jsme debatovali o tématech jako Hate speech, lidská práva, LGBT komunita, migrace či diskriminace. Díky natáčení různých videí či vlogů jsme si mohli vyzkoušet, jaké to je být v kůži někoho, kdo se setká s projevy Hate speech či s diskriminací. Jednou z mnoha aktivit bylo také rozdávání balonků ve tvaru srdce s pozitivní zprávou lidem ve městě a také „FREE HUGS“, kdy jsme si na papír napsali tato dvě slova a pak své náruče nabízeli kolemjdoucím. Po týdnu se postupně naše pokoje začaly vyprazdňovat a všichni účastníci se rozletěli zpátky do svých domovů.

Více informací o Hodině H najdete na www.hodinah.cz nebo přímo v jejím sídle v Hrnčířské ulici 111 v Pelhřimově.

Comments are closed