Každý dobrovolník může být užitečný

kazdy_dobrovolnikDobře odvedená práce těší každého z nás. Proč k tomu ještě nepotěšit druhé?
Jsou mezi námi ještě lidé, kteří dokáží pomáhat nezištně? Konání dobrých skutků může být i smyslem života, protože všude, kde je člověk, je totiž místo pro dobrý čin. Tuto myšlenku se rozhodli sdílet s dobrovolníky v dobrovolnickém centru Kambala, které spadá pod Oblastní charitu Žďár nad Sázavou.

V Kambale pomáhá každým rokem více jak 400 dobrovolníků. Někteří navštěvují zařízení pravidelně, jiní se podílejí na jednorázových akcích, a to nejen charitních. V současné době vysílá dobrovolnické centrum dobrovolníky do charitních služeb a do dalších osmi spolupracujících organizací, které se nacházejí ve Velkém Meziříčí, Bystřici nad Pernštejnem, Novém Městě na Moravě, Žďáru nad Sázavou i Křižanově. „Jsem velmi ráda, že se nám například ve Žďáře podařilo navázat spolupráci i s dalšími organizacemi. Díky vzájemné spolupráci můžeme dobrovolníkům nabídnout práci s neorganizovanou mládeží, duševně nemocnými i seniory. Studenti i senioři z řad dobrovolníků si tak mohou vybrat ze široké škály nabídky a pomáhat v zařízení, které je jim nebližší,“ doplňuje koordinátorka centra Kambala Veronika Dobrovolná.

Další část dobrovolníků vypomáhá v zařízeních s hlídáním dětí, při doučování mládeže, vyrábí keramické výrobky s duševně nemocnými uživateli, zpívají pro radost s lidmi s postižením, předčítají seniorům, připravují hudební festivaly, podílí se na programech v zařízení a vypomáhají během Tříkrálové sbírky. Ti, kteří mají strach z kontaktu s uživateli, pomáhají v kanceláři či z domova s úpravou kronik, nebo vypomáhají s administrativou. Každá pomocná ruka dobrovolníků je velmi cenná a důležitá ke zkvalitnění sociálních služeb. V  centru Kambala, jehož pobočky jsou také ve Velkém Meziříčí a Bystřici nad Pernštejnem, je místo pro všechny věkové kategorie. „Dobrovolnická činnost je tedy vhodná pro každého, kdo chce nabídnout kousek svého času pro druhé. A každý může být užitečný,“ vzkazuje veřejnosti Veronika Dobrovolná, kterou mohou případní zájemci o dobrovolnictví kontaktovat na telefonním čísle 777 755 444 nebo přes mail dc@zdar.charita.cz

Comments are closed